Większość osób wie, że chce stworzyć biznes, który uwolni ich od pracy od 9 do 17, wiedzą, że chcą być bardziej niezależni, że chcą stworzyć coś, co będzie ich i nie będzie ograniczać ich w wysokości zarobków, czy ilości czasu wolnego. Problem w tym, sama świadomość nie wystarczy, aby to zrobić. 

Bo po chwili włącza się myślenie, że je mam wystarczającej wiedzy, doświadczenia aby przejść na swoje i tak zbierasz to doświadczenie pracując na czyjś rachunek i cały czas nie wierzysz, że jesteś wystarczająco dobra do tej pracy. 

Boisz się, że nikt od Ciebie nie kupi Twoich produktów lub usług.

Wiesz, że chcesz zmiany, chcesz stworzyć coś swojego, ale jednocześnie nie postanawiasz w 100%, aby to zrobić. Od razu stawiasz tezę, że nie jesteś wystarczająco dobra, aby to zrobić. 

Zawsze będą jakieś ograniczenia, ale nie znajdziesz sposobu ich rozwiązania, jeśli już na wstępie stawiasz przed sobą ścianę i ograniczasz możliwości.

Najważniejsza decyzja w biznesie to postawienie na siebie. To pozwolenie sobie na osiągnięcie sukcesu. Na życie swoim życiem i robienie w pracy tego czego naprawdę chcemy. Im bardziej będziesz gotowa spalić za sobą mosty i postawić na swoje tym większa szansa, aby osiągnąć to czego pragniesz. 

Bardzo często szukasz szybkich sposobów na rozwiązanie problemów jakie pojawiają się aktualnie w Twoim życiu i pracy, ale tak naprawdę rozwiązania Twoich problemów musisz poszukać w sobie. Możesz wydawać pieniądze na reklamy, na kolejne narzędzia które pomogą Ci lepiej i szybciej pracować. Jednak za chwilę pojawi się kolejny problem, a potem kolejny i kolejny.

To czy Twoja firma ma szansę odnieść sukces w większości zależy od tego, czy chcesz odnieść sukces. Od tego czy sobie na niego pozwalasz. Jeśli już na samym początku dopuszczasz do siebie możliwość porażki, to tak z pewnością będzie.

Nigdy nie będziesz wystarczająco dobra i perfekcyjnie przygotowana do tego, aby założyć swoją firmę. Prowadzenie swojego biznesu, to nieustanny proces rozwoju i uczenia się, poprawiania, poznawania i dostosowania. Jednak są rzeczy, które mogą Ci w tym pomóc. Jakie?

  1. Poznaj siebie i sprawdź czym naprawdę chcesz się zajmować, co tworzyć. Nie twórz firmy zajmującej się takim czy innym produktem tylko dlatego, bo wydaje Ci się, że to jest gwarantem sukcesu. Robienie czegoś w co nie wierzysz nie ma sensu na dłuższą metę i szybko wypalisz się zawodowo. Nie będziesz też autentyczna. Sprawdź sam kogo obserwujesz na Facebooku czy Instagramie. Pewnie nie jedna z tych osób sprzedaje jakieś ebooki, produkuje jakieś przedmioty itp. Może i kupiłeś nie jeden produkt. Jak myślisz dlaczego kupiłeś właśnie tą rzecz? W 90% przypadków dlatego, bo osoba która ją stworzyła jest autentyczna. Stworzyła tą rzecz, bo lubi i wierzy w to co robi. Ty tak samo będziesz “działać” na klientów, jeśli będziesz robić to co kochasz, a nie bo jesteś zmuszony do tego rodzaju pracy
  2. Czytaj, szukaj informacji, ucz się. Nie próbuj dochodzić do wszystkiego sama. Nie marnuj czasu na dochodzenie do sukcesu metodą prób i błędów. Znacznie prościej jest znaleźć kogoś, kto już doszedł do tego miejsca, do którego Ty sama chcesz dojść. Zapytaj go, jak tego dokonał. Tak, tak. Zawsze będzie jakaś konkurencja, ale uwierz mi to bardzo dobrze! Gdyby jej nie było, oznaczałoby to, że Twój pomysł na biznes nie jest do końca trafiony
  3. Zadecyduj, że tego dokonasz! Ten punkt nie wymaga od Ciebie żadnej inwestycji finansowej, nie wymaga czasu, chociaż samo budowanie biznesu będzie go wymagało. Jednak dla większości osób ten punkt jest najtrudniejszy. Wiele osób latami znajduje się w zawieszeniu pomiędzy pracą, której nie lubią, a marzeniami o  robieniu tego czego pragną. Bez podjęcia tej jednej decyzji nie ruszysz do przodu. Nic się nie zmieni, jeśli Ty niczego nie zmienisz. 

To Ty decydujesz o tym co dzieje się w Twoim życiu. To co dzieje się obecnie w Twojej firmie i portfelu jest wynikiem tego jakie decyzje podejmujemy w życiu. A raczej decyzji jakie podjąłeś tydzień, miesiąc czy lata temu. Nic się nie zmieni, jeśli nic nie zmienisz. Zacznij od tego, aby uwierzyć, że jesteś warta lepszego życia, że jesteś warta tego, aby zarabiać więcej i pracować mniej. Pozwól sobie na lepsze życie. Zacznij sobie wyobrażać jak chcesz aby wyglądało Twoje życie i praca. Jak dobrze czujesz się w tej nowej lepszej wersji swojego życia? Małe dzieci mają ogromną możliwość wyobrażania sobie, że mogą być w każdym miejscu i być każdym. Nie czują ograniczeń. Im człowiek starszy tym bardziej zatraca się w negatywnym myśleniu i ogranicza sam swoje możliwości. Pozwól sobie na odrobinę zatracenia i pobyć przez chwilę dzieckiem. Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie w życiu, jakiego pragniesz. Pozwól sobie na lepsze życie nawet jeśli na początku jest to tylko w Twojej wyobraźni. Tą decyzję możesz podjąć tylko Ty. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Nikt za Ciebie nie wyobrazi sobie życia jakim chcesz żyć, bo jak ono ma wyglądać wiesz tylko Ty. Wykorzystaj każdą możliwą chwilę, na wracanie myślami do tego wyobraźnia. Zamiast złościć się na korek, w którym utknęłaś wróć myślami do tej wizji.

I przede wszystkim daj sobie pozwolenie na lepszą pracę i zmianę. To pierwszy krok do sukcesu.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>

BEZPŁATNA APLIKACJA: Zobacz jak mogę Ci pomóc i uzyskaj bezpłatny dostęp do wiedzy